שדרוג לאפליקציית הריצה של נייקי – משחק "תופסת" מבוסס GPS

חברת Nike לא מפסיקה לדחוף ולקדם את אפליקצית הריצה שלה בדרכים חדשות ומלהיבות. הנסיון האחרון שלה – משחק "תופסת" (Tag), שניתן לשדרג איתו את האפליקציה הקיימת של נייקי (בחינם), או לרכוש עצמאית ב$1.99.

איך עובד המשחק? בסיום ריצה, לאחר שהמשתמש בודק באמצעות האפליקציה את מרחק ומשך הריה, הוא יישאל האם הוא מעוניין לשחק "תופסת". המשתמש יכול להזמין משתמשי אפליקציה אחרים דרך האי מייל או האפליקציה עצמה. המזמין יכול לנסח בעצמו את ההזמנה. כן צריך המזמין להחליט אם משחק התוספת יתבסס על מרחק הריצה (מי שרץ למרחק הקצר ביותר הוא התופס), זמן הריצה (מי שרץ למשך הזמן הצר ביותר הוא התופס) או סדר כרונולוגי של מצטרפים (מי שמצטרף אחרון הוא התופס). המשחק נמשך 3 ימים, או עד שכל המוזמנים השתתפו באופן פעיל במשחק. האפליקציה שמודדת ממילא את זמן ומשך הריצה של השחקנים, מודדת גם למשך כמה זמן שימש כל אצן כ"תופס" ו"נתפס".

למרבה הצער, משתמשי אפליקציית Nike בiPod (ויש רבים כאלה שהiPod  משמש להם להאזנה למוזיקה בזמן ריצה) לא יוכלו להצטרף למשחק, שכן האפליקציה והמשחק מבוססים על יכולות הGPS של האייפון. אך למרות החסרון הזה, מדובר בעוד נסיון מעניין של נייקי לקשר בין עולם האפליקציות לעולם הפיזי. מידת ההצלחה של נסיונות כאלה הייתה מוגבלת בעבר, אך ככל שהדרכים ליצור קשר עם לקוחות פוטנציאליים הולכות ומשתכללות, כך עולה גם כמות ההצלחות.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked