הדפסה מהמכשיר הסלולרי – בקרוב בGmail

גוגל שוב מוכיחה שהיא לא נשארת מאחור בכל הנוגע לפתרונות ענן המאפשרים מוביליות ויכולות מגוונות ליישומים שפותחו על ידה. הפיתוח החדש של גוגל, Cloud print, מאפשר להדפיס מסמכים ללא הגדרה או חיבור פיזי של מדפסות למכשיר ממנו מדפיסים. מערכת ההפעלה של גוגל, Chrome, תומכת בהדפסת מסמכים דרך הענן כבר מתחילת דצמבר, בעוד שמערכת הפעלה של Windows תומכת גם כן ביישום אך דורשת הגדרה ראשונית קצרה. בקרוב גם מערכות הפעלה של אפל ולינוקס ייהנו מיכולות דומות בקרוב.

החידוש שיושק בקרוב מאפשר להדפיס מסמכים בכל מדפסת שהוגדרה כתומכת בענן ההדפסה של גוגל גם דרך גלישה המכשיר הסלולרי. כל מי שמצויד בסמארטפון עם מערכת הפעלה של אנדרואיד או iOS יוכל לשלוח להיכנס לחשבון הGmail שלו ולשלוח קבצי Doc או PDF להדפסה בכל מדפסת המחוברת לרשת המקומית.

המתחרה של גוגל, אפל, כבר הוציאה יישום דומה בשם AirPrint עבור מכשירי האייפוד, אייפון ואייפד שלה. הצעד הבא בתחרות בין שתי הענקיות יהיה לאפשר שליחה להדפסה ממכשיר המובייל לכל מדפסת, גם אם היא אינה ברשת המקומית. כך נוכל לשלוח מסמך להדפסה בבית בעודנו בדרך הביתה, למשל. חידוש כזה יחסוך זמן, יפשט תהליכי עבודה ויקנה לסמארטפון יתרון נוסף על פני PC כמכשיר עבודה.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked