כמות גדולה של תלונות על וירוסים באנדרואיד מרקט

גוגל עוברת שבוע, בלשון המעטה, לא מהטובים בתולדותיה. אם לא הספיקו 150 אלף חשבונות הג'ימייל שנמחקו בטעות, מתרבות בימים האחרונים ידיעות בדבר וירוסים במסווה של אפליקציות הנמכרות באנדרואיד מרקט ומסוגלים לגנוב את פרטי מחזיק המכשיר וכן להוציא שיחות ללא אישורו. גוגל אמנם חקרה, מצאה את התוכנות הזדוניות ומחקה אותן, אך אינה יכולה להושיע את 50,000 היוזרים שכבר הורידו את האפליקציה הבעייתית למכשירם. עתה, מתרבות הבקשות מגוגל לנטרל את האפליקציה מרחוק. הסכנה שבמתן שליטה לחברה חיצונית על המחשב ו/או מכשיר הסלולר ידועה, וספק רב אם מהלך כזה יצא לפועל, למרות הבעיות. ויחד עם זאת, גוגל עומדת כרגע בפני משבר רציני – 2-3 מקרים נוספים כאלו עלולים להכתיר את אנדרואיד באופן רשמי למערכת הפעלה מסוכנת ביותר.

עדכון של הימים האחרונים – גוגל מודה כי היו למעשה 58 תוכנות זדוניות באנדרואיד מרקט שפגעו ביותר מ260,000 מכשירים. בנסיון לפתור באופן מהיר ויעיל את הבעיה, הפעילה גוגל את הkill switch – תוכנה המותקנת במכשיר הסלולרי ומאפשרת לגוגל לחסל את התוכנות הזדוניות בשלט רחוק, ללא התערבות המשתמש. גוגל אף הודיעה כי הוירוסים שנשתלו במכשירים נכשלו במטרתם להשיג מידע סודי על המשתמשים.

2 Comments

 1. ira arnonsays:

  1. איך ניתן לקבל את רשימת האפליקציות הזדוניות?
  2. האם תוכנות אנטיוירוס ייעודיות למערכת האנדרויד (avg),יודעת לזהות את האפליקציות הזדוניות?

  • adminsays:

   שתי שאלות טובות, שאין עליהן תשובה לצערי.
   אפליקציה אחת שזוהתה כבעלת וירוס היא Super Guitar Solo, אבל שמן של שאר האפליקציות הזדוניות לא פורסם, ומן הסתם הן כבר נמחקו.
   לגבי AVG, יש ביקורות טובות על גרסת המובייל של התוכנה הפופולרית הזאת, אבל אין לי מושג לגבי היכולת שלה לזהות אפליקציות בעייתיות באנדרואיד מרקט.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked