תחום הSMS הקבוצתי מתחמם – GroupedIn מובילה בטכנולוגיה

תחום הטקסט הקבוצתי (Gourp Text) מאפשר למעשה לכל יוזר ליצור קבוצה של חברים עימם הוא יכול לנהל צ'אט דרך המובייל בכל עת, ע"י הודעות בPush ו/או הודעות SMS רגילות. התחום שנוצר, בין השאר, מתוך הצורך לייצר קבוצות קטנות יותר מקבוצת החברים בפייסבוק לצרכים שונים צובר פופולריות הולכת וגוברת, כאשר מלבד מתחרים חדשים גם יכולות חדשות צצות מדי חודש, שהופכות את היכולות את כל אפליקציה לשימושיות.

אפליקציות כגון Beluga, Fast Society וכמובן GroupMe שהובילה את השוק ואף זכתה לגיוס הון נאה, הפכו לפופולריות מאוד במהלך החודשים האחרונים. רק לפני שבועיים הודיעה GroupMe על הרחבת יכולות האפליקציה, כאשר משתתפים יכולים לחלוק תמונות עם שאר חברי הקבוצה, וכן את מיקומם, תוך שימוש במידע הקיים ממילא במערכות ההפעלה של אפל (אייפון ואייפד) וגוגל (אנדרואיד). כמו כן נתין להזמין חברים חדשים לקבוצה דרך טוויטר ופייסבוק. כעת מנסה לעלות עליה מתחרה חדשה, GroupedIn, ומציעה למשתתפים בקבוצות אינטגרציה מלאה עם פייסבוק וטוויטר, כך שכל הfeed של חברי הקבוצה ברשתות החבריות יופיע באפליקציה, עם אפשרות להחליט איזה מידע לסנן ולא להציג. בריאן מגיירסקי, יוצר האפליקציה, מבטיח התקדמות טכנולוגית נוספת בקרוב, כאשר תוצג יכולת למשוך מידע מהרשתות החברתיות שמופנה ישירות לחברי הקבוצה, בניגוד למידע שאינו רלוונטי לקבוצה.

כשהתחום ההודעות הקבוצתיות עושה את הצעדים הראשונים שלו, קשה לנחש, בוודאי בתנאים הקיימים של תחרות כל כך צמודה, מי ישלוט בשוק ההולך וגדל הנ"ל. מתחרים נוספים צפויים להיכנס לזירה ב-2011 ולהילחם על נתח שוק משלהם. יהיה מעניין.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked