סוף סוף: Adobe שחררה גרסת פלאש לאנדרואיד

לאחר הרבה הבטחות ומספר דחיות, סוף סוף זה קורה: כחודש לאחר שיצא נגן הפלאש החדש לכלל מחשבי הPC, משחררת כעת חברת Adobe גירסה סלולרית לנגן הפלאש Flash Reader 10.2, המאפשר לכל מכשירי אנדרואיד לקרוא ולהציג פלאש, כולל מכשירי הטאבלט. הגירסה הסלולרית היא פרי מאמץ ושיתוף פעולה עמוק עם אנשי גוגל, כך נמסר מחברת Adobe.

עד כה שחררה Adobe גרסת פלאש שאפשרה רק לבעלי מכשירי אנדרואיד בגירסה 2.2 או 2.3 לקרוא ולגלוש באתרי פלאש בצורה מלאה. כעת יוכלו כל מכשירי אנדרואיד לקרוא ולנגן קבצי פלאש ולגלוש באופן מלא באתרים בעלי רכיבי פלאש, לרבות מכשירי הטאבלט שנבנו מערכת ההפעלה של גוגל (בגירסת 3.0 ספציפית לטאבלטים – Honeycomb), כגון מחשב הטאבלט המדובר של מוטורולה, הXoom.

הפיתוח האחרון חשוב במיוחד לגוגל, לאור הביקוש העצום למכשירי האייפד 2 והתחרות עם אפל, שמערכת ההפעלה שלה אינה מציגה או קוראת קבצי פלאש כלל. יכולת  קריאת וניגון קבצי פלאש נותנת יתרון מהותי למכשירי אנדרואיד על פני המתחרה ולמכשירי הטאבלט בפרט, בהם נוחות הגלישה והיכולת לקרוא קבצי פלאש חשובים יותר. לאור היכולות המשופרות של האייפד 2 והמחירים הגבוהים של מתחריה מצד גוגל (Xoom של מוטורולה אמור לעלות כ-800 דולר), לא בטוח שיתרון כזה יספק לגוגל את המקפצה לה היא זקוקה על מנת להשתלט על השוק.

3 Comments

 1. שד אדוםsays:

  אז על איזה מכשיר אתה ממליץ,
  אייפון או גלאקסי?

  • adminsays:

   שאלה קשה. אם הייתי צריך לבחור היום, חושב שהייתי מחכה חודשיים וקונה את הגלקסי 2.
   גם האייפון 4 וגם הגלקסי מעולים. הטאצ' של האייפון עדין ללא תחרות. רזולוציית המסך של גלקסי יותר טובה מהאייפון. דילמה

 2. גיליsays:

  הבחירה הלוגית לטווח ארוך – אנדרואיד.

  בשלות…!? רחוקה לפחות בחצי שנה.
  יחד עם זאת, IPAD הינו אזיקיי זהב.
  = דילמה ברורה לגיק המצוי

  אני הייתי בוחר בחופש ובמי שביא אותו ותומך בו, כלומר – אנדרואיד.
  אבל… מחכה קצת

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked