חדש בStarbucks: תשלום בעזרת הסלולר

ברוכים הבאים למאה ה21.

בתחילת ינואר הודיעה רשת בתי הקפה Starbucks הודיעה כי ניתן יהיה לשלם ב7,800 סניפי החנות (1,000 מהם ממוקמים בתוך סניפי Target) ברחבי ארה"ב בעזרת הסלולר. התשלום יתבצע בעזרת הורדת אפליקציה וטעינת כרטיס מיוחד בעזרתו ניתן לשלם. התשלום נעשה בעזרת הצבת מכשיר הסלולר מול סורק מיוחד שקורא במהירות את הנתונים על גבי המסך, ומבצע את העסקה. לדברי בריידי ברואר, סמנכ"ל לענייני מותג ונאמנות של Starbucks, השיטה החדשה "מספקת ללקוחות Starbucks את הדרך המהירה ביותר לתשלום כיום".

את הכרטיס ניתן לטעון דרך כרטיס אשראי או Paypal. האפליקציה החדשה מאפשרת, בנוסף לרכישת מוצרי ובדיקת היתרה, לאתר את סניפי הרשת ולצבור נקודות שמקנות להם משקאות בחינם. לדברי הרשת, יותר משליש מלקוחות החנות משתמשים בסמארפון, ולפיכך זה היה צעד מתבקש. האפליקציה ושיטת התשלומים החדשה זמינה לכל מכשירי אייפון ואייפוד, וכן לכל מכשירי הבלקברי. ברשת עובדים בקדחתנות על פתרון גם למכשירי אנדרואיד. ובעוד העולם המערבי מפגר שנות אור אחרי יפן בכל הנוגע לשימוש בסלולר כאמצעי תשלום יומיומי, Starbucks לוקחת את היוזמה לידיה.

נכון ל24 במרץ 2011, הצהירה החברה על לא פחות מ-3 מליון איש ששילמו דרך הסלולר. נכון להיום, כ-22% מסך העסקאות מבוצעות בדרך זו. אין ספק שמדובר בהצלחה עצומה, וסביר מאוד שנראה יותר ויותר חברות הולכות בעקבותיה. השנתיים הקרובות יהיו מלאות בחידושים מהסוג הזה, בעיקר בתחום התחבורה ומוצרי הצריכה. למרבה הצער,  החידושים הללו יתרחשו בעיקר בארה"ב ובאירופה – פחות בישראל.

עדכון מה15.6.2011 – מהיום גם מכשירי אנדרואיד תומכים בשיטת התשלומים של Starcucks.

2 Comments

  1. יש גם לאנדרואיד ? סמסונג גלאקסי

    • adminsays:

      עדין לא, כרגע רק לאייפון ובלקברי. אני מניח שעובדים על זה וזה יושק בשלב כלשהו

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked