סיפור הצלחה: אפליקציית Tiny Wings

עוד סיפור הצלחה מעורר השראה של מפתח בודד שמשיק משחק בודד והופך בתוך חודש למליונר.

המשחק Tiny Wings פותח ע"י מפתח גרמני אלמוני בשם אנדראס איליגר, שזוהי האפליקציה הראשונה (וכרגע היחידה) שפיתח. מטרת המשחק פשוטה ביותר: לגרום לציפור קטנה קטנה לעוף כמה שיותר רחוק במשך יום אחד בחייה (הוירטואלים). מעוף הציפור נקבע ע"י תיפוף על המכשיר בעיתוי הנכון. הציפור עפה דרך איים, כאשר כל אי משנה את צורתו וצבעו, וכך גם את קושי המשחק. נשמע כמו עוד אחד ממאות אלפי המשחקים באפסטור, לא? ובכל זאת, אנדראס כלל כמה אלמנטים פשוטים במשחק שהביאו לו, בסופו של דבר, תהילת עולם:

1. ממכר – Tiny Wings הוא משחק פשוט, אבל לא פשוט מדי. כמה שעות יידרשו כדי להפוך מומחה למשחק ולהגיע ליעדים רחוקים. מעבר לשעות הראשונות, אין ממש עקומת למידה למשחק – משתמש בכל גיל יכול לשחק ולהתקדם בו.

2. תחרות – המשחק נמדד בכמה קטגוריות, בעיקר מרחק ונקודות. פשוט מאוד להשוואה בין שחקנים, ותורם מאוד לאפקט הויראלי של המשחק. כל אחד יכול להתחרות בחבר שלו, ובכמה מדדים.

3. באגים – אין. הזמן הרגיש ביותר ליכולת הפצת המשחק הוא בימים הראשונים להשקתו. אנדראס השיק משחק נקי מבעיות ותרם לכמות המשתמשים והאתרים הממליצים לגדול בהתאם.

4. הפרטים הקטנים – הצבעים והאיים שמשתנים מדי יום, המוזיקה מהמכשיר שניתן להשמיע כפסקול, היכולת לעצור את המשחק מיידית (שמועילה במיוחד לשחקנים הממלאים חורים בזמן וצריכים לעצור אותו בפתאומיות, כמו בנסיעה ברכבת) – כל אלה ועוד מעידים על הנדסת אנוש גבוהה במיוחד, שגורמת למשתמשים להרגיש בנוח ולהמשיך לשחק.

התוצאות – Tiny Wings יצאה לאור ב18 לפברואר 2011 ותוך שבוע הצליחה לעבור את Angry Birds המיתולוגיים ולהתייצב במקום הראשון במצעד המכירות של האפסטור. עד היום מכר אנדרס כמה מליוני עותקים של Tiny wings והיד עוד נטויה.

המסקנה המתבקשת – גם בעולם של המותגים הגדולים, האפסטור עדין מהווה מקום שיכול להגשים חלומות גדולים של מפתחים קטנים. קשה בהרבה מלפני שנתיים, אין ספק. אבל אפשרי.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked