אפל בשיחות מתקדמות להשקת אייפון ב-China Mobile

אחד החסמים האחרונים בדרך להפיכתה של אפל למעצמה כלל עולמית עומד להיות מוסר בקרוב. זאת בעקבות מגעים בין אפל לבין China Mobile, ספקית הסלולר הגדולה בעולם. ראשי החברה, הנמצאת בבעלות מלאה של המדינה הממשלה (כמו מתחרותיה) מנהלים את המגעים ישירות עם סטיב ג'ובס, מה שמלמד על רצינות המגעים ואופן התקדמותם.

לאפל כבר חוזה הפצה עם מתחרה של China mobile, הספקית השנייה בגודלה בסין – China Unicom, גם היא בבעלות ההמשלה. יחד עם זאת, ל-China Unicom פחות מ-200 מליון משתמשים בלבד והיא מציעה כיסוי חלקי בלבד של סין. ל-China Mobile כיסוי של יותר מ-97% משטחה העצום של סין, ויותר מ-600 מליון משתמשים, מה שהופך אותה כאמור לספקית הסלולר הגדולה בעולם.  רק לשם השוואה, בארה"ב מרובת המכשירים, יש ל-AT&T ו-Verizon ביחד 230 מליון משתמשים.

אחד מן הבעיות שניצבות בפני ההשקה המדוברת היא רשת ה-3G של China Mobile הנקראת TD-SCDMA, שאינה נתמכת ע"י מכשירי אייפון. הברירה העומדת בפני אפל היא להתאים מכשירים לרשת הסינית או לאפשר גלישה ברשת 2G. על כל פנים, כבר כעת יש כמעט 7.5 מיליון מכשירי אייפון ברשת שנקנו ברשת או מדינה אחרת ונפרצו. חוזה הפצה עם China Mobile יהפוך את אפל, שכבר עתה הינה החברה בעלת שווי השוק הגדול בעולם, לענקית הבלתי מעורערת בעולם הסלולר.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked