תחזית מעודכנת לשנת 2011: 18 מיליארד הורדות אפליקציות

מחקר חדש של חברת Ovum קובע כי בשנת 2011 יורידו משתמשי סלולר ברחבי העולם לא פחות מ18 מיליארד אפליקציות, עלייה של 144% משנה שעברה (בה הורידו המשתמשים "רק" 7.5 מיליארד). בהתחשב במומנטום הנוכחי וקצב מכירות הסמארטפונים בעולם, המחקר צופה כי בשנת 2016 יורדו לא פחות מ-45 מיליארד אפליקציות. כמות ההכנסות ממכירת אפליקציות תעלה גם היא לפי המחקר, אם כי בקצב צנוע יותר של כ-92% ותגיע לסכום של 3.7 מיליארד דולר בשנת 2011. סכום זה צפוי להגיע ל-7.7 מיליארד ב2016.

בכל הנוגע למלחמות בין ענקיות הסלולר אנדרואיד ואפל, קובע המחקר כי ידה של אפל תהיה על העליונה גם בשנת 2016, עם הכנסות של יותר מ-2.86 מיליארד דולר, לעומת 1.5 "בלבד" של אנדרואיד. היתרה תתחלק בין שאר מערכות ההפעלה, בעיקר זו של מיקרוסופט. דווקא בכמות ההורדות, אנדרואיד צפויה ליטול את ההובלה, כפי שכבר עשתה הלכה למעשה השנה בתחום מכירת הסמארטפונים.

המחקר של Ovum מאוד אופטימי בנוגע לעתיד האפליקציות, בזמן שרבות וגוברות ההערכות כי המגמה עשויה להשתנות, בעקבות התגברות השימוש בHTML 5, המאפשר שימושיות מוגברת בדפדפנים במכשירי הסלולר, ברמה גבוהה המתקרבת לשימושיות באפליקציות. חלוקת הרווחים מרכישות בתוך האפליקציות (In App Purchases) עם יצרנית מערכת ההפעלה גם היא תורמת במידה רבה למעבר של חברות מאפליקציה לקידום מסיבי של האתר הסלולרי שלהן. כרגע המלחמה בעיצומה, השנתיים הקרובות תגלינה במידה רבה לאן נושבת הרוח.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked