אינסטגרם ממשיכה לגדול; עומדת להשיק גירסה לאנדרואיד ומשיקה שת"פ עם Hipstamatic

מבין כל אפליקציות המצלמה השונות במערכת ההפעלה של אפל, אין כל ספק שאינסטגרם היא המצליחה והפופולרית מכולם. האפליקציה שהושקה בסוף 2010 והגדירה מחדש את עולם הפילטרים במצלמות סלולריות ושיתופי המיקום (Location sharing), עברה לא מכבר את רף 27 מיליון ההורדות, והיד עוד נטויה. כעת סוף סוף עומדת אינסטגרם להיות זמינה גם לכלל מכשירי האנדרואיד, לאחר תקופת המתנה ממושכת. לדברי הבעלים קווין סיסטרום, שיפורים ושדרוגים של האפליקציה הקיימת היו בעדיפות עליונה על הרחבת השימוש באפליקציה למשתמשי אנדרואיד. עם זאת, לדבריו, במובנים מסוימים האפליקציה לאנדרואיד שתושק במהלך החודשיים הקרובים אף טובה מזו הקיימת במכשירי אייפון.

תהיות לגבי המודל העסקי של אינסטרגם עדין עולות, כאשר שני הבעלים של החברה מסרבים בתוקף להתייחס אליהן, פרט הודעה כי הם עדין נמצאים בתהליכים של גיוס כסיפם מקרנות הון סיכון. אינסטגרם אינה משלבת פרסום באפליקציה ואינה מציעה תוספים ושדרוגים בתשלום לאפליקציה האורגינלית (In-App Purchases). גם המחיר העתידי של האפליקציה בחנות גוגל פליי (לשעבר האנדרואיד מרקט) לא נחשף.

ועם החידוש הזה לא מספיק, כעת הרשת החברתית של אינסטגרם עומדת לקבל חיזוק משמעותי. עד היום תמונות של אינסטגרם ניתנות להפצה בקלת ברשתות החברתיות – פייסבוק, טוויטר וכו', אך לא להיפך – לא ניתן לשתף תמונות מאפליקציות אחרות ברשת החברתית של אינסטגרם. כעת גם המחסום הזה נחצה, כאשר Hipstamatic, אפליקציית צילום בתשלום (ולמעשה מתחרה), הודיעה היום על שיתוף פעולה עם אינסטגרם, במסגרתו יוכלו משתמשים שצילמו תמונות ב-Hipstamatic להעלות תמונות לרשת החברתית של אינסטגרם. השת"פ החדש משרת היטב את Hipstamatic המצליחה, בעלת מליוני ההורדות, שדיווחה על הכנסות של כ-10 מיליון דולר בשנת 2011. נדמה כי לאינסטגרם, שהרשת החברתית שלה הספיקה לשלש את כמות החברים בה ב-3 החודשים האחרונים, השת"פ מועיל עוד יותר, והיא עומדת לבסס עצמה לא רק כאפליקציה אלא גם כשירות שיתוף תמונות חברתי מהגדולים והמצליחים ברשת.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked