אפל כובשת את סין; עלייה עצומה במכירות האייפון ברבעון האחרון

אפל ממשיכה בשלה. מכשירי אנדרואיד חדשים יוצאים חדשות לבקרים, סמסונג שוברת שיאי מכירה של הגלקסי 2 ועומדת להוציא את הדור הבא, גלקסי 3. ההבדלים בין מערכות ההפעלה הולכים ומיטשטשים, ובכל זאת – אפל ממשיכה להיות השחקן הדומיננטי בעולם בשוק הסלולר.

סין, עושה רושם, אינה יוצאת דופן. מכירות מכשיר אייפון 4 שהחלו בסין באיחור ניכר משאר העולם הרקיעו שחקים ברבעון האחרון, פי 5 מאותו רבעון בשנה שעברה. סך כל הכנסות אפל בסין עמדו ברבעון האחרון על 7.9 מיליארד דולר, פי 3 מאותו רבעון אשתקד.  הביקוש בחלק מהאזורים היה כה עצום, עד כי אפל סגרה חלק מהחנויות מחשש למהומות. לדברי טים קוק, מנכ"ל אפל, "השמיים הם הגבול במקרה של סין, שהתבססה במהירות במקום ה-2 מכלל המדינות בכמות ההכנסות". כאשר רק מחצית השנה הפיסקלית של אפל הסתיימה זה עתה, כמות ההכנסות הכוללת בחצי שנה זו (12.4 מיליארד דולר) כבר מתקרבת לכמות ההכנסות של אפל מכלל השנה שעברה (13.3 מיליארד).

באופן כללי, הנתונים שמפרסמת אפל בנוגע לכלל הכנסותיה גם הם מעודדים למדי. אמנם נרשמה ירידה קלה ביחס לרבעון הקודם, שהיה רבעון שיא של אפל בכל הזמנים, אך בהשוואה לרבעון הזהה בשנה שעברה, מכירות רב מכשירי אפל השונים נמצאות עדין בסימן עלייה חדה. ברבעון הנוכחי מכרה אפל כמות מדהימה של 35.1 מיליון מכשירי אייפון, 11.8 מיליון מכשירי אייפד, 4 מיליון מחשבי מק ו-7.7 מכשירי אייפוד. למרות כל החששות, העתיד הקרוב, עבור אפל, נראה ורוד מתמיד.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked