עלייה חדה בתשלומים סלולריים ב-2012

העיכוב בהשרשת טכנולוגיית NFC במכשירים סלולריים אינה עוצרת את הקידמה ואת העלייה החדה בשימוש במכשירים סלולריים לצורך תשלומים ורכישות. כך, לפי מחקר חדש של חברת גרטנר.

המחקר של גרטנר צופה כי בשנת 2012 יותר מ-171 מיליארד דולר יחליפו ידיים (וירטואליות) בעזרת מכשירים סלולריים. הכמות הזו מהווה גידול של 60 אחוז מ-2011, בה תשלומים בסלולר הגיעו לכדי קצת פחות מ-106 מיליארד דולר. יותר מ-212 מיליון איש ברחבי העולם ישתמשו בסלולר לתשלום או רכישה כלשהי השנה. המחקר מעריך כי קצב העלייה בתשלומים בסלולר יישאר חד, עד לרמה של 617 מיליארד דולר בשנת 2016.

גם דרך התשלום במכשיר הסלולרי עברה שינויים מרחיקי לכת,לפי המחקר. בעוד ש-SMS נשארה שיטת התשלום בשווקים מתפתחים, במדינות המערב למעלה מ-80% מן העסקאות נעשות דרך פורטלי WAP ואינטרנט סלולרי. בנוסף, המחקר של גרטנר בודק לעומק את עולם התשלומים הסלולרי ומגלה שוק שבו גורמי תשלום רבים המנסים להשתלט על נתחי שוק גדולים (NFC, PayPal, Square). המחקר אינו מנבא דומיננטיות של שיטת תשלום כלשהי, ואף צופה יישום איטי במיוחד של טכנולוגיית NFC, אם כי יש להעריך שהדבר עשוי להשתנות אם הטכנולוגיה תאומץ ע"י אפל או אחת ממתחרותיה הגדולות.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked