ישראל המובילה העולמית בכמות השימוש באפליקציות

ענקית השיווק הסלולרי Velti, הוציאה דו"ח המסכם טרנדים ומגמות בעולם המובייל לחודש יוני 2012, ובו מספר מגמות ראויות לציון. הראשונה שבהן מציינת את ישראל, שלא במפתיע, בראש הרשימה.

הדו"ח, המבוסס על פלטפורמת הפרסום של Velti המחוברת ליותר מ-33,500 אפליקציות, קובע כי ישראל הינה המובילה העולמית בכמות השימוש היומית באפליקציות, כאשר מבוגר בישראל עושה שימוש של 80 דקות ביום בממוצע באפליקציות. שוודיה, סינגפור ודנמרק נמצאות במקומות 2-4 (עם יותר מ-70 דקות ביום), כאשר ארה"ב נמצאת הרחק מאחור, עם 38 דקות ביום בלבד. הנתונים אינם מפתיעים לאור שיעור חדירת הסמארטפונים בישראל, וכן לאור המהירות בה מאמצים הישראלים חדשנות טכנולוגית בכלל, ובסלולר בפרט.

בנוסף קובעת Velti כי בניגוד למגמת ההתרחבות במכירת מכשירי אנדרואיד, דווקא אפל הרחיבה את השליטה בשוק הפרסום הסלולרי, עם 62% מכלל הפרסומות שמופיעות במכשירים בעלי מערכת ההפעלה שלה – אייפון, אייפד ואייפוד. זאת לעומת יחס של 51-49 בחודש הקודם. הנתון הנ"ל ממחיש את ההבדל באופן וכמות השימוש באפליקציות (App Engagement) בין מערכות ההפעלה של אפל וגוגל.

כמו כן מדווחת Velti על עלייה במחירי הפרסום בקטגוריות המשחקים והספורט, עם עלייה של 20 אחוז ו-23 אחוז, בהתאמה. הקטגוריות היקרות ביותר לפרסום היו ונשארו מזג אוויר (ממוצע של 1$ לאלף חשיפות) וחינוך (ממוצע של 0.91$ לאלף חשיפות).

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked