גוגל משתלטת על השוק הסיני גם במובייל

שוק הסמארטפונים במזרח הרחוק מתפוצץ, וגוגל כהרגלה לא טומנת ידה בצלחת. וככל הנוגע לשוק הסיני, היא רושמת הצלחות ניכרות במאבק על הבכורה מול אפל.

מחקר חדש של חברת Kantar Worldpanel מגלה שאנדרואיד, נכון לרבעון הראשון של 2013, היא מערכת ההפעלה הנפוצה ביותר ונמצאת ב51.4 אחוזים מכלל הסמארטפונים במדינה, גידול של קרוב ל-3 אחוז מן הרבעון האחרון. הרחק מאחור משתרכות סימביאן ואפל, עם 23 ו-19 אחוז, בהתאמה. סימביאן איבדה שני אחוזים ברבעון האחרון והיא צפויה לאבד את המקום השני עד סוף 2013. אפל, למרות שליטה בשוק הסמארטפונים במדינות רבות, אינה מצליחה להגדיל את הנתח השוק שלה בסין בחודשים האחרונים.

אחת הסיבות להצלחה העצומה של גוגל בסין נוסעת מן העובדה שיצרניות מכשירים מובילות במדינה – ZTE, Lenovo, ו-Xiaomi, המייצרות סמארטפונים עם מערכת ההפעלה של גוגל, רשמו עלייה ניכרת במכירות בשנה האחרונה. ביחד עם Coolpad ו-Huawei, מחזיקות 5 חברות אילו ב-20% מנתח השוק של מכשירי הסמארטפון בסין. יחד עם זאת, היצרנית המצליחה ביותר גם בשוק הסיני היא סמסונג, שמחזיקה לבדה ביותר מ-15% מן השוק כולו. מכשיר הגלקסי 4, ששבר שיאים לא מכבר עם מכירת יותר מ-10 מיליון יחידות בתוך חודש אחד, עשוי להשפיע על השוק הסיני בקרוב, עם הפצת מכשיר הגלקסי 4 מיני.

שיעור החדירה של מכשירי סמארטפון באיזורים אורבניים בסין כבר מגיע ל-42% וממשיך לגדול בקצב מרשים. בעוד שווקים מערביים מתחילים להתקרב לרוויה, השוק הסיני ימשיך להוות אחד ממוקדי התחרות הדומיננטיים ליצרניות סמארטפון בשנים הקרובות.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked