עכשיו זה רשמי: מיליון אפליקציות ב-Google Play

שתי מערכות ההפעלה הגדולות בעולם למכשירים סלולריים – אפל ואנדרואיד של גוגל – נמצאות בתחרות אינטנסיבית מתמדת אחת עם השנייה, בעודן משאירות את שאר השחקניות הרחק מאחור. בשנה האחרונה צברה גוגל יתרון משמעותי על פני אפל במכירות מכשירים מבוססי אנדרואיד. כעת היא רושמת עוד נצחון יוקרתי על פני מתחרתה.

בכנס בסן פרנסיסקו, שם הוציאה גוגל כמה הודעות מפתיעות נוספות, שחרר סנדר פיצ'איי, סמנכ"ל אפליקציות וכרום בגוגל, את ההודעה הרשמית. גוגל למעשה הכפילה את מספר האפליקציות בחנות שלה מלפני שנה, שעמד על 500 אלף. לפי פיצ'איי, כמות האפליקציות מלמדת על התחזקות גוגל לא רק בתחום הסמארטפונים אלא גם בתחום הטאבלטים, שעד כה נשלט אבסולוטית בידי אפל. הנה מבט נוכחי ותחזית של גוגל על מכירות טאבלטים מבוססי אנדרואיד:

נתונים נוספים שמסר מחזקים את המסקנה אליה הגיעה – יותר מ-50 מיליארד אפליקציות כבר הורדו בגוגל פליי (לעומת 20 מיליארד לפני שנה), וההכנסה הממוצעת למשתמש (ARPU), אולי הנתון החשוב ביותר, עלתה ב-250% מרמתה לפני 12 חודשים.

אפל, שספגה לא מעט חבטות בחודשיים האחרונות בנוגע למכירות מכשיריה ורמת החדשנות שלה, לא קופאת על שמריה. האפסטור עדין מובילה על גוגל פליי בכמות ההכנסות למשתמש ולמפתחים, והיא לא נמצאת הרחק מאחור מבחינה כמותית, כאשר דיווחה בחודש שעבר על 900 אלף אפליקציות.  בכל הנוגע לאפליקציות, המאבק רחוק מלהיות מוכרע.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked