התחזית: יותר מ-100 מיליארד הורדות אפליקציה בשנת 2013

מחקר חדש של חברת Gartner חושף את העלייה העצומה בהורדות אפליקציות בשנה האחרונה. במידה רבה, מדובר במגמה שעולה על התחזיות הוורודות ביותר מלפני שנתיים או שלוש.

לפי המחקר החדש, כמות האפליקציות שיותקנו במכשירים סלולריים ב-2013 תגענה ל-102 מיליארד, לעומת 64 מיליארד "בלבד" ב-2012. 91 אחוז מהאפליקציות שיותקנו הן חינמיות. יחד עם זאת, ההכנסות מאפליקציות אילו תעבורנה את רף ה-26 מיליארד דולר, קפיצה של יותר מ-8 מיליארד דולר בהשוואה לשנה שעברה.  גם במודל ההכנסות אותרה מגמת שינוי – היכולת של מפתחים לייצר הכנסות תוך שימשו ברכישות בתוך האפליקציות (in-app purchases) הולכת ומתחזקת. רכישות כאלו היוו רק 11 אחוז מן ההכנסות אשתקד. עד 2017, יגיעו נתח ההכנסות הללו ל-48 אחוז מכלל ההכנסות.

המחקר מוצא כי מגמת העלייה החדה בכמות הורדת האפליקציות תימשך גם ב-2014, ולאחריה תחול התמתנות בשיעור העלייה בכמות ההורדות, בין השאר בגלל רווייה יחסית בכמות הסמארטפונים והטאבלטים בעולם וכן בגלל שוק יותר בוגר של משתמשים עם תחלופה נמוכה יותר של אפליקציות במכשירים שלהם. מבחינת מערכות ההפעלה, Gartner אינה רואה חילופי משמרות באופק, כאשר היא צופה כי אפל ואנדרואיד ישלטו בכ-90 אחוז מן השוק גם בשנת 2017.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked